UKŁADY ASPIRACYJNE

Produkcja według najwyższych standardów

Grupa TMS jest zespołem profesjonalistów specjalizujących się w projektowaniu inżynierskim, produkcji układów aspiracyjnych, dostawie sprzętu sprężarkowego i wentylatorów przemysłowych, a także w produkcji i montażu konstrukcji metalowych o dowolnym stopniu złożoności.

Nasze własne zakłady produkcyjne, nowoczesny sprzęt, doświadczenie i profesjonalizm pracowników tworzą podstawę sprawiającą, że nasze przedsiębiorstwo jest liderem i pozwala korzystnie się wyróżniać na tle konkurentów.

Rygorystyczna wielopoziomowa kontrola na każdym etapie wytwarzania to gwarancja produkcji zgodnej z najwyższymi standardami europejskimi i światowymi.

KONSTRUKCJE METALOWE

UKŁADY ASPIRACYJNE

SPRĘŻARKI

WENTYLATORY PRZEMYSŁOWE

KANAŁY POWIETRZNE

CYKLONY

METALWARE

Bunkry wyładowcze

Stojaki

Konstrukcje metalowe dla przemysłu

ASPIRACJA

Aspiracja to proces usuwania pyłu oraz innych szkodliwych zanieczyszczeń, które powstają w efekcie pracy urządzeń technologicznych.

Nasze filtry - to filtry modułowe uzupełnione o zautomatyzowany system regeneracji elementów filtrujących, przeznaczone do wykonywania procedur aspiracyjnych w ramach procesów technologicznych, generujących powstawanie dużych ilości pyłu.

99,99%

WYSOKA SKUTECZNOŚĆ FILTRACJI

Gwarantujemy, że stężenie pyłu na wyjściu z układu nie przekroczy 10 mg/m³, a więc będzie spełniało wszystkie światowe normy

Dostępne rozwiązania:

Filtry workowe

Filtry nabojowe

Plisowane filtry workowe

Indywidualne systemy aspiracyjne

SPRĘŻARKI

Podczas produkcji urządzeń wykorzystywanych w licznych sektorach przemysłu (w tym podczas pakowania produktów, a także w rolnictwie, przemyśle tekstylnym, chemicznym, spożywczym, motoryzacyjnym i innych branżach) wraz z innymi nośnikami energii jest używane sprężone powietrze.

Jedynym źródłem sprężonego powietrza są sprężarki. Rozwój technologii, jak i ciągły postęp przemysłu powodują, że obecnie odnotowuje się zauważalny postęp w produkcji tego sprzętu.

Wysoka wydajność, efektywna praca w każdych warunkach oraz redukcja kosztów operacyjnych są podstawowymi atutami, które umożliwiają naszym urządzeniom skuteczną rywalizację na rynku sprzętu sprężarkowego.

SPRĘŻARKI
ŚRUBOWE

SPRĘŻARKI
TŁOKOWE

DOPRĘŻACZE WYSOKOCIŚNIENIOWE

OSUSZACZE SPRĘŻONEGO POWIETRZA

ADSORPCYJNE OSUSZACZE POWIETRZA

FILTRY RZĘDOWE SPRĘŻONEGO POWIETRZA

WENTYLATORY PRZEMYSŁOWE

Wentylatory to urządzenia, które w zależności od wersji i kategorii są używane w różnych zakładach przemysłowych do przemieszczania strumienia czystego lub zanieczyszczonego powietrza, mieszaniny gazów, pary i dymu.

Wentylatory można podzielić na trzy podstawowe grupy: osiowe, promieniowe i specjalne. Z reguły wentylatory osiowe są używane do uzyskania wyższych prędkości przepływu powietrza przy niższych oporach, a promieniowe do niższych przepływów przy wyższych oporach.

WENTYLATORY OSIOWE

Specjalne urządzenia w postaci wirnika, którego łopatki są przymocowane do tulei pod pewnym kątem w stosunku do płaszczyzny obrotu. Wirnik jest montowany w cylindrycznej obudowie. Kiedy łopatka obraca się, powietrze jest chwytane i przemieszczane wzdłuż środka jego osi.

WENTYLATORY PROMIENIOWE

Wentylatory promieniowe mają wirnik składający się ze spiralnie ukształtowanych łopatek. Powietrze w takich urządzeniach jest zasysane do wirnika przez wlot, gdzie nabiera ruchu obrotowego. Dzięki sile odśrodkowej i specjalnej formie łopatek, jest kierowane do wylotu specjalnej spiralnej obudowy, tzw. „ślimaka”. Czasami nazywa się je również wentylatorami radialnymi, ponieważ ruch przepływu powietrza po kontakcie z łopatkami odbywa się od centrum do zewnętrznego obwodu.

Kanały wentylacyjne

Kanały wentylacyjne to system metalowych rur używany w każdym systemie wentylacyjnym.

Kanały wentylacyjne są przeznaczone do cyrkulacji i dystrybucji powietrza w pomieszczeniu, a także przemieszczania oraz przekierowywania mieszanin gazo- lub pyłowo-powietrznych, jak również transportu różnych materiałów.

Dostarczanie i odprowadzanie powietrza przez system kanałów wentylacyjnych może odbywać w sposób naturalny lub poprzez wymuszenie nawiewu za pomocą wentylatorów.

OFERUJEMY:

W procesach produkcyjnych używamy wyłącznie materiałów wysokiej jakości. Kanały wentylacyjne spełniają wszystkie międzynarodowe standardy i normy, są dostarczane w postaci gotowej do użycia.

CYKLONY DO ODPYLANIA

Cyklony są używane w produkcji do usuwania dużych cząsteczek pyłu z przepływu powietrza lub jako separator w podajnikach powietrza.

Nasze cyklony działają na zasadzie przyspieszania oczyszczania przy użyciu siły odśrodkowej. Cyklony do odpylania są używane we wszystkich dziedzinach przemysłu.

ZALETY:

WYDAJNOŚĆ CYKLONOWEGO OCZYSZCZACZA POWIETRZA

60-80%

Wartość zależy od dokładności wyboru sprzętu, sprawności instalacji oraz rodzaju pyłu i rozmiaru jego elementów.

COROMAX

POPRAW WYDAJNOŚĆ
ELEKTROSTATYCZNYCH FILTRÓW

Zasilacze impulsowe Coromax to rodzina zasilaczy wysokonapięciowych przeznaczonych do odpylaczy elektrostatycznych, których zadaniem jest redukcja emisji pyłu i zużycia energii elektrycznej. Są także niezwykle skuteczne w wychwytywaniu ultradrobnych szkodliwych cząstek, takich jak PM1 i PM2,5, jak również wykazują się zdolnością do skutecznego zmniejszenia zawartości rtęci. 

50%

REDUKCJA EMISJI PYŁU I
ZUŻYCIA ENERGII

nawet w przypadku mikrocząstek (poniżej 0,1 μm).

700

JEDNOSTEK

zainstalowanych na całym
świecie, w tym w Europie, Azji i USA

40

LAT UDANEJ DZIAŁALNOŚCI

Sprawdzona i opatentowana technologia
z pozytywnym doświadczeniem
w elektrowniach węglowych i spiekalniach

Zasada działania

Całkowite maksymalne
napięcie szczytowe - do 140 kV

Zasilacze impulsowe Coromax generują specjalny przebieg napięcia w odpylaczu elektrostatycznym, który charakteryzuje się płynnym napięciem podstawowym nakładanym na wyjątkowo wąskie impulsy. Są zaprojektowane do zbierania pyłów o wysokiej rezystywności, takich jak pyły emitowane przez elektrownie węglowe i zakłady aglomeracyjne.

Na bazowym napięciu stałym, które może sięgać do 60 kV, są nakładane mikroimpulsy o nominalnej szerokości impulsu 75 ps i amplitudzie do 80 kV. Umożliwia to osiągnięcie całkowitego maksymalnego napięcia szczytowego do 140 kV. Znamionowa częstotliwość powtarzania impulsów wynosi 100 impulsów na sekundę (PPS).

Jednostka sterująca

Coromax mk4 jest sterowany przez specjalnie zaprojektowaną mikroprocesorową jednostkę sterującą silnikiem (EPCU). Ta jednostka wykorzystując opatentowaną i zastrzeżoną strategię sterowania, umożliwia optymalną kontrolę amplitudy napięcia podstawowego, amplitudę impulsów i częstotliwość ich powtarzania. Jednostka sterująca silnikiem może być również używana do kontroli systemów wstrząsowych i ogrzewania.

Łatwa instalacja

Brak potrzeby wymiany wewnętrznych części

PRODUKT ZGODNY Z DYREKTYWAMI UE

2010/75/EU

2001/80/EU

TECHNOLOGIE DLA ELEKTROWNI WĘGLOWYCH

KARTA PRZEPŁYWU ZAWIERAJĄCA KAŻDĄ Z OPISANYCH TECHNOLOGII STOSOWANYCH DO REDUKCJI EMISJI PRZEZ KONKRETNĄ ELEKTROWNIĘ WĘGLOWĄ

Tabela porównawcza

Przykłady

REDUKCJA EMISJI W KORPORACJI BAOSTEEL GROUP

Korporacja Baosteel Group z Szanghaju wybrała FLSmidth do modernizacji ESP oraz systemy impulsowe Coromax.

Baosteel i lokalne władze w Szanghaju osiągnęły porozumienie w sprawie zmniejszenia wysokiego poziomu emisji pyłów z węglowych kotłów o mocy 350 MW. Zakres projektu obejmował modernizację ESP poprzez dodanie 2 dodatkowych jednostek impulsowych Coromax.

Łącznie 16 jednostek Coromax dla wszystkich nowych sekcji zapewnia znacznie zmniejszoną emisję pyłu, która spełnia lokalne wymagania, zgodnie z którymi maksymalny poziom emisji został ustalony na poziomie 20 mg/nm³.

ZAKRES PROJEKTU:

Kotły: 2 x 350 MW

Fields: 3 HFPS + 2 Coromax

Objętość gazu: 1 350 000 Nm³/h

Temperatura: 150 °C

Obciążenie pyłowe: 20 g/Nm3

Gwarantowane znaczenie: 20 mg/nm³

Napięcie wewnętrzne: 120 kV

Mawan zmniejsza emisję i zużycie energii

Shenzhen Energy Group, jedno z kluczowych przedsiębiorstw energetycznych z siedzibą w Shenzhen, prowincja Guangdong, posiada w elektrowni Mawan 4 kotły o mocy 300 MW i 2 kotły o mocy 320 MW.

Aby osiągnąć wymaganą redukcję emisji, konieczna była gruntowna modernizacja istniejących ESP, które mają ponad 20 lat. Projekt obejmował także wymianę istniejących zasilaczy prądu stałego na Coromax – łącznie 12 zestawów na kocioł.

ZAKRES PROJEKTU:

Kotły grzewcze: 6 x 300-320 MW

Fields: 1 HFPS + 3 Coromax

Objętość gazu: 1,228,000 Nm³/godz

Temperatura: 129 °C

Obciążenie pyłowe: 28,9 g/Nm³

Gwarantowane znaczenie: 20 mg/Nm3

Napięcie wewnętrzne: 116 kV